14.10.2001 r.

Utworzono dnia 03.11.2019

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej przypadł na niedzielę 14 października. W naszej szkole odbył się on jednak 13 października w sobotę! Tego dnia odrabialiśmy lekcje, które powinny się odbyć 2 listopada w Dzień Zaduszny.

W sobotę wszystkie klasy gimnazjum szły do szkoły na godzinę 8.00. Po nieco skróconych lekcjach odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Brały w nim udział pierwsze i drugie klasy gimnazjum.

Chłopcy z Ic zajęli się rapowaniem, które wszystkim widzom dało wiele radości i uśmiechu. Także nauczyciele nie ukrywali rozweselenia. Dziewczyny z „Ia” wykazały się znajomością zabawnych zwrotów i wyrażeń. Natomiast klasa „IIb” zaprezentowała się od strony wokalnej. Całe przedstawienie raczej nie wzruszyło, ale za to bardzo rozbawiło zwykle zabieganych i poważnych nauczycieli.

Następnie przedstawiciele klas wręczyli każdemu pedagogowi symboliczną różyczkę, w podziękowaniu za trud, jaki wkładają w kształtowanie naszej osobowości. Najbardziej podobało mi się całe przedstawienie i scenografia przygotowana przez pana Mroczkowskiego. Bożena Szopska kl. Ia