Nasze gimnazjum w III Włocławskim Festiwalu Kultury, Nauki i Techniki

Utworzono dnia 29.11.2019

Tak, tak – to nie pomyłka. Nasze szkolne miniprzedsiębiorstwo „Spoko-damy radę” uczestniczyło czynnie w organizacji Włocławskiego Festiwalu. Jednym z tematów prezentowanych włocławianom podczas Festiwalu była przedsiębiorczość. A w tym przecież jesteśmy (a przynajmniej jeszcze rok temu byliśmy) w ogólnopolskim współzawodnictwie nieźli. Do pochwalenia się swymi pomysłami i osiągnięciami uzyskanymi w trakcie realizacji projektu edukacyjnego Fundacji Komandor pn. „Pakiet Wrześniowy-Akademia Przedsiębiorczości” zostały zaproszone cztery szkolne miniprzedsiębiorstwa: Najaktywniejsze trzy drużyny z tegorocznej edycji „Pakietu Wrześniowego” oraz my – jako dwukrotni laureaci - zdobywcy II miejsc w Konkursie Wiedzy Gospodarczej w 2005 i 2006 roku. Prawdę mówiąc stanowiska festiwalowe szkolnych miniprzedsiębiorstw były bardzo widoczne, gdyż firmy miały naprawdę czym się pochwalić, a że nie przyjechały z pustymi rękoma, rozdawały zainteresowanym mieszkańcom Włocławka firmowe reklamówki. My oczywiście rozdawaliśmy nasz firmowy produkt – czyli widokówki. Słowa podziękowania należą się dyrektorowi – Ryszardowi Stepkowskiemu, który w sobotnie popołudnie 19 maja przywiózł własnym autkiem Kasię Lewandowską, Kasię Bylicką, Sylwię Grzegórską i Sylwię Kobusińską do Włocławka, aby nie tylko pochwalić się sukcesami, ale przede wszystkim przypomnieć, że po naszej stronie Wisły jest gimnazjum w Bądkowie z bardzo przedsiębiorczymi uczniami. (więcej o Festiwalu: www.cen.pl „KP CEN w III Włocławskim Festiwalu Kultury, Nauki i Techniki”.  (JN)