Błażej wśród olimpijczyków

Utworzono dnia 29.11.2019

Ze wszystkich szkolnych konkursów najbardziej miarodajnymi i wymagającymi są Olimpiady przedmiotowe. Udział w nich to wielomiesięczny wysiłek ucznia i także nauczyciela, ale stwarza to szansę walki o zaszczytne miano laureata i ... zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego. Sukces ucznia wymaga ogromnej ilości czasu z książką – dlatego chętnych jest coraz mniej. Z tym większą satysfakcją informujemy, że w tym roku szkolnym Błażej Madajczyk (przygotowywany przez p. Ewę Junczys) 18 styczna br. po eliminacjach rejonowych Olimpiady z chemii zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, do którego przystąpi 7 lutego. Mało tego, 16 lutego rozpoczyna eliminacje rejonowe z geografii (pomaga mu w tym p. Maria Głowacka). Trzymamy kciuki za Błażeja. (JN)