Dołożyliśmy się do Góry Grosza

Utworzono dnia 29.11.2019

Również w tym roku Samorząd włączył się w Ogólnopolską Akcję pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Góra grosza 2007”. Przez kilka dni dziewczyny z SU dyżurowało na korytarzu szkolnych, odwiedzały klasy – aby osoby o wielkim sercu – zamiast Chipsów czy Snickersa – drobne monety wrzuciły do puszki. A potem była wielka frajda zliczania zebranych monet. Segregacja według nominałów, ustawienie słupków po 10 sztuk, wreszcie zsumowanie. Wynik w tym roku był imponujący. Zebraliśmy 180,87 zł.

Szczególne podziękowania należą się dziewczynom z klasy IIc: Oli Kotlewskiej i Milenie Kotnych, które poświęciły wiele przerw na zbiórkę i zliczanie groszaków, oraz p. Beacie Wyborskiej – opiekunowi SU i dobremu duchowi tej akcji. Cała zebrana kwota (ważąca 13,76 kg) została wysłana do Towarzystwa Nasz Dom organizatora zbiórki. (JN)