Gimnazjaliści z wizytą w Urzędzie Gminy

Utworzono dnia 29.11.2019

6 lutego umówiliśmy się na spotkanie z Januszem Zarembą – Wójtem Gminy oraz Dariuszem Skierkowskim – Przewodniczącym rady Gminy. Cel wizyty związany był z dwoma projektami edukacyjnymi realizowanymi obecnie w szkole. Uczniów przygotowujących artykuł do konkursowej gazety w konkursie UKIE bardzo interesował problem „udziału” naszej gminy w Unii Europejskiej. Pytali dwie najważniejsze osoby w gminie o to, czy i w jakim stopniu skorzystaliśmy z możliwości i środków jakie daje nasze uczestnictwo w UE. Przede wszystkim pytali (oczywiście póki co retorycznie) czy gdyby młodzież szkolna przystąpiła do jednego z kilku projektów wymiany młodzieżowej, to czy możliwe byłoby wsparcie ze strony władz gminy. Drugi problem dotyczył konkursu Justyny – wiązał się z bohaterem jej poszukiwań i przygotowywanej prezentacji, a dokładniej mówiąc – z przypadającą w przyszłym roku 90-ta rocznica jego śmierci. Więcej szczegółów ze spotkania znajdzie się niebawem w gazecie,(ukażecie w końcu lutego), do lektury której już teraz zapraszamy. (JN)