Gimnazjum grało dla orkiestry Jurka Owsiaka

Utworzono dnia 29.11.2019

W niedzielę 13 stycznia już po raz XVI grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której wielkim dyrygentem od pierwszego grania jest Jerzy Owsiak. W naszej gminie przygotowaniami organizacyjnym kolejny raz zajął się GOK - miło nam jednak poinformować, że w te przygotowania włączyła się p. Agnieszka Figas (szkolny pedagog) z liczną grupa uczniów. Niestety sporą ich część w łóżkach zatrzymała grypa – dlatego w Bądkowie i Łowiczku pieniążki zbierały zdrowsze wolontariuszki: Marta Pułanecka, Izabela Jóźwiak, Małgorzata Kulpa, Dominika Wojtczak, Julita Modrzejewska, Aleksandra Iskra, Daria Pawlak, Natalia Kruszewska, Marta Tuszyńska, Natalia Szudzik, Karolina Nocoń i Daria Chlewicka. GOK pobił kolejny rekord w zbiórce: 5.361,96 zł, ale  nasze dziewczyny - wolontariuszki zebrały 1478,19 zł oraz ok. 130 zł z aukcji prac gimnazjalistów. Warto dodać, że Natalia zajęła się konferansjerką gminnej orkiestry, Ola Iskra dała prawdziwy popis śpiewu, a na koniec Natalia i Julita poprowadziły licytację. Jednym słowem byliśmy widoczni i zagraliśmy skutecznie. Brawa dla Agnieszki Figas i jej wolontariuszek. (JN)