Monitoring już działa...

Utworzono dnia 29.11.2019

Został już zamontowali system monitoringu szkolnego. Kamery i urządzenia rejestrujące zostały zakupione ze środków pozyskanych przez szkołę przy wsparciu Urzędu Gminy. Naszym celem nie jest „podglądanie” kogokolwiek, tylko stworzenie bardziej przyjaznych i bezpiecznych warunków pobytu i nauki uczniów obu szkół. Sieć zainstalowanych kamer „obserwuje” bowiem miejsca najliczniej oblegane przez uczniów podczas przerw oraz teren parkingu przed szkołą, gdzie z uwagi na trudne warunki lokalowe może dochodzić do sytuacji konfliktowych. Np. zarejestrowana została stłuczka dwu pojazdów. Ich kierowcy nie zważając, że koperty rezerwujące miejsce na parkingu TYLKO dla szkolnego gimbusa doprowadzili do kolizji. Jednym słowem kamery nie zastąpią bacznego oka dyżurujących nauczycieli, a jedynie wspomogą ich działania. (JN)