Próbne egzaminy gimnazjalne - czyli cała prawda o wiedzy uczniów

Utworzono dnia 29.11.2019

Za nami kolejna edycja próbnych egzaminów gimnazjalnych dla trzecioklasistów. Co prawda nie jest to obowiązek szkoły, a jedynie dobra wola, ale w trosce o dobre imię szkoły i możliwie najlepsze wyniki prawdziwych egzaminów, które będą w kwietniu 2008 roku – w ciągu dwu listopadowych dni uczniowie klas trzecich rozwiązywali testy egzaminacyjne. 21 listopada pisali test z przedmiotów humanistycznych, nazajutrz - z części matematyczno-przyrodniczej. Sprawdzanie testów, zliczanie punktów, nanoszenie ich na arkusze, zrobienie zestawień zbiorczych i…. wyciągnięcie wniosków zajęło nauczycielom kilka wieczorów. Wyniki zostały przedstawione uczniom (pod rozwagę) oraz rodzicom na wywiadówce (aby stosownie do indywidualnych osiągnięć: nagrodzili lub zdyscyplinowali swe pociechy). Wyniki przedstawiają się następująco:

I. Część humanistyczna: (na 50 pkt. możliwych do uzyskania).

Średnia szkoły: 30,88 pkt.
Klasa IIIa – 33,48 pkt.; Klasa IIIb – 32,11 pkt.; Klasa IIIc – 27,06 pkt.

II. Część matematyczno-przyrodnicza: (na 50 pkt. możliwych do uzyskania)

Średnia szkoły: 21,41 pkt.
Klasa IIIa – 24,05 pkt.; Klasa IIIb – 19,00 pkt.; Klasa IIIc – 21,18 pkt.