Szkolna biblioteka dużo bogatsza

Utworzono dnia 29.11.2019

Od kilku tygodni trwały prace adaptacyjne w dwu pomieszczeniach szatni, gdzie dyrektorzy gimnazjum i podstawówki postanowili przenieść bibliotekę, która z uwagi na ciasnotę pomieszczenia nie spełniała oczekiwań uczniów chcących poczytać, wyszukać informacje czy zwyczajnie wypożyczyć książkę. Obydwaj dyrektorzy skorzystali z możliwości ubiegania się o dodatkowe komputery do biblioteki na tzw. Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych. Ten projekt był współfinansowany ze środków unijnych - EFS. Dzięki tym środkom pozyskanym przez szkołę w ostatnich dniach listopada została stworzona nowoczesna biblioteczna pracownia informatyczna na 8 stanowisk (po 4 na gimnazjum i podstawówkę).
   Warto było również ubiegać się o dodatkowe środki z Kuratorium na zakup książek – w ramach programu „Lektury szkolne dla szkół podstawowych i gimnazjów położonych na terenach wiejskich”. Gimnazjum dostało 1.600 zł - za tę kwotę uda się zakupić sporo książek. Warto może przypomnieć, że przez cały ubiegły rok szkolny uczniowie zbierali puszki aluminiowe, dzięki czemu w czerwcu do gimnazjalnej biblioteki zakupiono 173 lektury za 499,50. Teraz, dzięki tej dotacji, można będzie zakupić pozycje droższe. (JN)