Tworzymy mapę aktywności powiatu

Utworzono dnia 29.11.2019

Uczestnictwo w projektach edukacyjnych, o których pisaliśmy wcześniej, nakłada na uczniów i nauczycieli stworzenie mapy aktywności powiatu – to znaczy znalezienie i pozyskanie do współpracy ludzi i instytucji, aby łatwiej uświadomić uczniom na czym w praktyce polega i realizuje się idea społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego skorzystaliśmy z okazji, że dziś (17 stycznia) w GOK spotkanie zorganizowały sobie panie z kół gospodyń wiejskich i zaprosiliśmy te ważne w krajobrazie aktywności gminnej organizacje do współpracy. Poprosiliśmy, aby panie w plany pracy swych kół wpisały akcję poszukiwania pamiątek historycznych. Nie ukrywamy, że bardzo zależy nam na dłuższej współpracy, tym bardziej, że  pod koniec roku szkolnego, wspólnie z kołami KGW chcemy organizować spotkania z mieszkańcami, aby odkryć przed nimi nieznane i zapomniane ślady przeszłości. Umówiliśmy się również na spotkanie podczas ferii, aby z członkiniami KGW w Łowiczku i Kaniewie porozmawiać o pomysłach, którymi moglibyśmy zadziwić i zauroczyć rówieśników z unii europejskiej, gdyby miało w przyszłości dojść do jakiejś formy wymiany młodzieży. (JN)