Z wizytą u pań z KGW

Utworzono dnia 29.11.2019

Prosto ze spotkania w Urzędzie Gminy udaliśmy się na drugie – z paniami z KGW w Łowiczku i Kaniewie. (Nie zarwaliśmy lekcji, ponieważ wykorzystaliśmy ferie). Nasze spotkanie było również związane z konkursem unijnym. Od dawna wiadomo, że koła gospodyń z tych dwóch miejscowości są wizytówkami gminy. Liczne artykuły i fotoreportaże o pomysłach tych pań oraz wyniki ankiet przeprowadzonych wśród gimnazjalistów pozwoliły nieco inaczej spojrzeć na wioski, w którym przyszło nam mieszkać. Przecież zapach siana, czyste powietrze czy nawet pasąca się na łące krasula mogą być tym „czymś”, co powinno zachwycić rówieśnika z któregoś z europejskich krajów. O tym, czy tok myślenia podzieliły nasze rozmówczynie - Panie: Kotlewska i Jaskólska – również napiszemy w gazecie. Godzi się jeszcze dodać, że pączki były naprawdę pyszne. (JN)