Dożynkową inscenizację przygotowali gimnazjaliści

Utworzono dnia 29.11.2019

Podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowanie ważnej części oprawy artystycznej parafialno-gminnych dożynek przypadło gimnazjum. I choć wakacje nie sprzyjają tego rodzaju przedsięwzięciom, jako że uczniowie mają czas wypoczynku, to jednak nie odmówili prośbie przygotowania okolicznościowej inscenizacji. Jej tytuł – „Chleb polski przez wieki” jednoznacznie wskazuje i autora scenariusza – (Józefa Nowakowskiego) i charakter przedstawienia. Prawie półgodzinna opowieść łączącą opowieść o tych, co to orzą i sieją, ale gdy taka potrzeba to również bronią kraju została w pięknym stylu pokazana przez gimnazjalistów zebranym na stadionie dożynkowym gościom.

Za przerwanie wakacyjnego wypoczynku, przygotowania i udział w dożynkowym święcie plonów, bardzo dziękuję: Martynie Wesołowskiej, Izie Krajewskiej, Adamowi Rybackiemu i Wiktorowi Pańce. Szczególne wyrazy podziękowania kieruję pod adresem niedawnych trzecioklasistów, a obecnie już absolwentów bądkowskiego gimnazjum, za to że choć już nic (poza sentymentem) z gimnazjum ich nie wiąże – to jednak zechcieli raz jeszcze pod jego szyldem wystąpić. Ci wspaniali młodzi ludzie to: Dominika Wojtczak, Justyna Wasilewska, Natalia Kruszewska, Piotr Nowak i Bartosz Wesołowski. (JN)