Inauguracja roku szkolnego 2008/2009 za nami

Utworzono dnia 29.11.2019

W poniedziałkowy ranek 1 września br. zaraz po mszy św., na sali gimnastycznej bądkowskiego gimnazjum został zainaugurowany nowy rok szkolny. Pod nieobecność Dominiki, dotychczasowej przewodniczącej Samorządu Szkolnego, która w tym dniu już jako nasza absolwentka rozpoczynała wyższy etap edukacji, honory przedstawiciela młodzieży meldującemu dyrektorowi gotowość do rozpoczęcia nauki pełniła Martyna Wesołowska z klasy IIa. Po odśpiewaniu Hymnu dyrektor szkoły - Ryszard Stępkowski, obwieścił, że … zaczęło się. Następnie kilka ciepłych słów pod adresem uczniów i nauczycieli skierowali goście, których obecność podkreśliła rangę szkolnej uroczystości: proboszcz bądkowskiej parafii - Antoni Tabak, przewodniczący Rady Gminy Bądkowo – Dariusz Skierkowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców- Elżbieta Skowrońska.

Nowy rok szkolny rozpoczęło 175 gimnazjalistów, w tym gronie naukę rozpoczęło 53 pierwszoklasistów. Wychowawcą klasy Ia (26 uczniów) została Beata Wesołowska, a Ib (27 uczniów) – Andrzej Kuczyński. W klasie IIb nastąpiła zmiana wychowawcy. Od września obowiązki te pełni Halina Dondalska, (przejmując obowiązki od Zdzisława Etynkowskiego). Pewne zmiany zaszły również w składzie grona pedagogicznego. Przybyła Mariola Centkowska – będzie uczyć religii, oraz anglista – Marcin Cisek.

Z innych zmian, które nastąpiły z dniem 1 września, to wykreślenie z planu lekcji nauki drugiego języka obcego – czyli języka rosyjskiego. Dotknęło to na razie tylko uczniów klas pierwszych, bowiem pozostali swój cykl dokończą. Trudno jednak zaakceptować taką decyzję organu prowadzącego, skoro już w przyszłym roku taki obowiązek i tak zostanie do gimnazjum wprowadzony. Ale jak mówi stare polskie przysłowie: „Kto płaci, ten wymaga” Jednakże gwoli prawdzie – trzecioklasiści dostali od władz gminnych nie lada prezent – dodatkową godzinę języka angielskiego. To z kolei trzeba ocenić bardzo, bardzo pozytywnie, jako że będą pierwszym rocznikiem, który zmierzy się z tym przedmiotem podczas egzaminu gimnazjalnego. (Oby tylko potrafili i chcieli z tej dodatkowej szansy skorzystać!). Nie pozostaje mi zatem nic innego jak dopisać: No to zaczynamy. (J.Nowakowski)