"Stop wulgaryzmom!"

Utworzono dnia 29.11.2019

28 maja odbył się w naszej szkole apel poświęcony akcji profilaktycznej „Stop wulgaryzmom!” każda z klas wysłuchała w czasie godzin wychowawczych pogadanek na temat wulgaryzmów. Wszyscy uczniowie przyznali, iż problem ten dotyczy całego społeczeństwa, tym samym naszej szkoły i wykazali chęć próby walki z niecenzuralnym słownictwem. Podczas apelu przypomnieliśmy sobie najważniejsze tezy oraz podsumowaliśmy ankietę prowadzoną wśród uczniów naszego gimnazjum.

Wykorzystaliśmy do tego celu umiejętności uczniów w tworzeniu prezentacji multimedialnych. Klasy przygotowały plakaty, mówiące o tym „jak walczyć z wulgaryzmami”. Pierwsze miejsce przypadło klasie IIIc.

Rozstrzygnięto również konkurs literacko-plastyczny na wiersz i zaprezentowanie go jako plakatu. Pierwsze miejsce zdobyła Hania Wasielewska z IIIa, druga lokata przypadła Ninie Cieślak z IIIb, a na trzecim miejscu znalazła się praca Wioletty Suchara z IIIa