Agnieszka Rumińska - finalistką konkursu geograficznego

Utworzono dnia 28.11.2019

1.03.2011r. odbył się w Bydgoszczy Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii. Wzięło w nim udział 128 uczniów z terenu naszego województwa, wyłonionych po etapie rejonowym. Wśród nich była nasza uczennica Agnieszka Rumińska z klasy IIIa.

W tym roku szkolnym został zmieniony regulamin konkursu i sukces po etapie rejonowym nie oznaczał tytułu finalisty. Aby uzyskać tytuł finalisty, należało zdobyć 30% punktów na etapie wojewódzkim, a tytuł laureata 75% punktów.

Nasza uczennica Agnieszka uzyskała wysoki wynik 63% i została finalistką, co gwarantuje jej dodatkowe 15 punktów przy rekrutacji do szkoły średniej i celującą ocenę z geografii. Agnieszka przygotowywała się do konkursu pod opieką nauczycielki geografii Marii Głowackiej.