Kolejne sukcesy w „Einsteinie”

Utworzono dnia 29.11.2019

Już po raz drugi nasi gimnazjaliści mogli wziąć udział w konkursach organizowanych w ramach projektu „Za rękę z Einsteinem”. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym na platformie SABA zorganizowano II Olimpiadę Einsteina i Testomanię 2011.

Dwudziestu czterech naszych gimnazjalistów – uczestników Projektu zostało laureatami w różnych konkursach. Mogli się oni sprawdzić jako drużyna lub samodzielnie rozwiązywać zadania konkursowe.

Najczęściej pojawiającym się nazwiskiem wśród laureatów jest Andżelika Szafrańska, która wzięła udział w konkursie chemicznym, fizycznym i tzw. mixie. Dość aktywnymi osobami były: Monika Tomalak i Katarzyna Krępeć, które sprawdzały swoje umiejętności rozwiązując zadania z matematyki, fizyki, chemii. Swoje umiejętności z fizyki sprawdzał także Krystian Pielka.

Uczennica Dominka Biesiadzińska została wyróżniona w konkursie na dowcip przedmiotowy, a Monika Wyrzykowska została nagrodzona za pracę o odkryciach geograficznych. Chociaż trzecioklasiści pewnie myślą tylko o egzaminach to dwoje z nich (Sara Cieślak i Jarosław Urbański) znalazło czas na zabawę z Einsteinem i zostali również wpisani na listę laureatów.

Organizator konkursów przedmiotowych w ramach projektu "Za rękę z Einsteinem” firma Betacom S.A., nagrodziła naszych uczniów, którzy uplasowali się na czołowych miejscach w konkursach, nagrodami rzeczowymi. Otrzymali oni łącznie dwadzieścia cztery nagrody indywidualne. Między innymi: aparat cyfrowy, głośniki, kamerki, odtwarzacze, skanery, oprogramowanie komputerowe, mysz, klawiatura i inne. Gratulujemy nagrodzonym!!!

Dzięki ich zaangażowaniu nasza szkoła zajęła piąte miejsce na 180 gimnazjów, biorących udział w Projekcie, z trzech województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko- mazurskiego. W naszym województwie byliśmy pierwsi.