Konkurs „Projekt Równać Szanse dodał mi skrzydeł”

Utworzono dnia 29.11.2019

Nie wszyscy nasi uczniowie po skończeniu nauki w gimnazjum zamykają bezpowrotnie ten okres swego życia. Wielu z nich, zwłaszcza Ci, którzy przez trzy gimnazjalne lata uczestnicząc w rozmaitych projektach i konkursach sporo swej szkole zawdzięczają, utrzymują ze swą buda stały kontakt, przychodzą po pomoc, albo zwyczajnie wpadają do niej, aby zobaczyć co się u nas dzieje. Miło nam słyszeć, że tę aktywność zaszczepioną im w naszej szkole rozwijają i doskonalą w szkołach ponadgimnazjalnych. Kilka tygodni temu Michasia, ubiegłoroczna absolwenta dała się namówić do podzielenia się swymi spostrzeżeniami z udziału w dwóch projektach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność „Równać szanse” (zrealizowanych wspólnie z GOK-iem!) – i nie spodziewaliśmy się, że będzie to inspiracją do ogłoszenia przez tą Fundację ogólnopolskiego konkursu – do udziału w którym niniejszym zachęcam byłych i obecnych gimnazjalistów – uczestniczących w projektach: „I wrócił garścią prochu w prostej żołnierskiej trumnie” lub „By nie odeszli w niepamięć”. (JN)

Poniżej informacja ze strony projektu www.rownacszanse.pl

Konkurs „Projekt Równać Szanse dodał mi skrzydeł…
W związku z zainteresowaniem ze strony uczestników projektów Programu, konkursami, ogłaszamy konkurs „Projekt Równać Szanse dodał mi skrzydeł…”. Michaliny Waszkiewicz z Bądkowa. Tytuł inspirowany jest pracą Michaliny Waszkiewicz z Bądkowa.

Zapraszamy wszystkich uczestników projektów w ramach Programu „Równać Szanse” do udziału w konkursie na esej lub reportaż „Projekt Równać Szanse dodał mi skrzydeł…”. W esejach / reportażach prosimy o opisanie działań w projektach, w których uczestniczyliście oraz czy udział w projekcie miał wpływ na podejmowane później decyzje np. wybór szkoły, studia itd. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które uczestniczyły przynajmniej w jednym projekcie w ramach Programu „Równać Szanse” w latach 2001-2010. Termin nadsyłania prac: 30 czerwca 2011.

Lista nominowanych do nagród w konkursie zostanie umieszczona na stronie www.rownacszanse.pl 24 lipca 2011. Organizator zastrzega sobie możliwość publikowania nadesłanych prac na stronie www.rownacszanse.pl oraz wykorzystywania prac lub ich fragmentów do działań promocyjnych Programu „Równać Szanse”. Prace można przysyłać mailem na adres: info@rownacszanse.pl wraz z wypełnionym formularzem konkursowym. Przysłanie formularza jest równoznaczne ze zgłoszeniem udziału w konkursie. Prace osób, które nie przyślą wypełnionego formularza, nie będą rozpatrywane. Plik do pobrania – formularz konkursowy