Małe i DUŻE sukcesy w „Einsteinie”

Utworzono dnia 21.11.2019

Kiedy dwa lata temu przystępowaliśmy do projektu „Za rękę z Einsteinem” nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewaliśmy się takiego entuzjazmu gimnazjalistów oraz uzyskiwanych przez nich sukcesów, a tymczasem…

Chcąc zainteresować uczniów przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, a co za tym idzie podnieść poziom ich wiedzy i umiejętności w tym zakresie, należało wyjść poza tradycyjne ramy ich nauczania. Dlatego mogąc korzystać z platformy e-learningowej, udostępnionej przez firmę Betacom S.A, uczestnicy projektu mogli zapoznawać się z ciekawymi e-lekcjami, rozwiązywać testy lub grać w gry edukacyjne. Dostęp do platformy e-learningowej przez cały rok miało aż 72 uczniów, chcących w nowej, ciekawszej ich zdaniem formie zdobywać wiedzę i umiejętności.

W minionym roku szkolnym dzięki platformie SABA, przystąpiliśmy do Olimpiady Einsteina i Testowani 210, odnosząc wiele sukcesów. Konkurs Testowania polegał na rozwiązywaniu testów w kwietniu, maju i czerwcu z matematyki, fizyki, chemii i mixa (pytania z trzech przedmiotów). Nasi gimnazjaliści dziesięć razy zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce. Na wyróżnienie zasłużyły: Monika Tomalak, Katarzyna Tomalak, Małgorzata Krępeć i Marta Pinińska. Natomiast w „Olimpiadzie Einsteina” nasi uczniowie spróbowali swych sił w trzech konkursach drużynowych i siedmiu indywidualnych. Tu również wykazali się dużą wiedzą i pomysłowością. W konkursie drużynowym – pod nazwą "ciekawy eksperyment" przeprowadzonym pod kierunkiem p. Pawła Popławskiego, I miejsce zajęli uczniowie: Dawid Kwiatkowski, Mateusz Madajczyk, Jarosław Urbański, Szymon Strzelecki, Jakub Rewers. W konkursach indywidualnych I miejsce wywalczyła Martyna Wesołowska, a V Dagmara Kramarska za najciekawsze zdjęcie, natomiast I miejsce zdobyła Agnieszka Małkowska w konkursie na dowcip (matematyczno-fizyczny).
   Organizator konkursów przedmiotowych w ramach projektu "Za rękę z Einsteinem” firma Betacom S.A., nagrodziła wielu naszych uczniów, którzy uplasowali się na czołowych miejscach w konkursach, nagrodami rzeczowymi. Otrzymali 17 nagród rzeczowych m.in. aparaty cyfrowe, MP3 i inne. Dzięki zaangażowaniu w realizację zadań projektowych, mierzonemu nie tylko nową wiedzą i umiejętnościami, ale przede wszystkich ilością laureatów konkursów, nasza szkoła zajęła czwarte miejsce wśród 180 gimnazjów z trzech województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
   Mamy nadzieję, iż sukcesy i nagrody z ubiegłego roku, zachęcą tegorocznych „einsteinowców” do jeszcze aktywniejszego uczestniczenia w projekcie i awansu na medalowe miejsce w rankingu. (A.Kuczyński)