Palma Wielkanocna 2011

Utworzono dnia 29.11.2019

17 kwietnia br. Uczniowie z naszego gimnazjum pojechali do katedry we Włocławku na obchody światowego Dnia Młodzieży. Jak co roku młodzież wraz z p. Zdzisławem Etynkowskim przygotowała piękną wielkanocną. Tegoroczna niedziela palmowa we włocławskiej katedrze była wyjątkowa, ponieważ w tym roku katedra włocławska obchodzi 600. Rocznicę swojego istnienia. Już w sierpniu odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Madrycie.

O godz. 13.30 młodzież zgromadzona przed Domem Biskupów Włocławskich przeszła procesyjnie do Bazyliki Katedralnej na Mszę świętą, której przewodniczył bp. Wiesław Mering. Podczas Mszy świętej biskup przede wszystkim skupił swoją uwagę na Męce Pana Jezusa. Nawiązując do liturgii słowa, stwierdził: „Pasja zawsze dociera do nas jakoś inaczej, bo przecież mu jesteśmy z każdym rokiem inni. Męka Jezusa to ciągłe dziś. Drodzy Młodzi Przyjaciele! Chrystus nigdy nie przestał nas zbawiać. Kiedyś uczynił to ukrywając swe Bóstwo pod postacią człowieka, teraz zbawia nas przez sakramenty i głoszone nam Słowo!” .

Na zakończenie Mszy świętej, na prośbę ks. dr. Marcina Idzikowskiego – wicedyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej, pasterz Diecezji wręczyła nagrody laureatom etapu diecezjalnego XXI Olimpiady Teologii katolickiej. (MP)