Spotkanie z Mistrzem Świata

Utworzono dnia 21.11.2019

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku oraz Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Vectra-DGS” zaprosili Pana Zdzisława Etynkowskiego wraz z uczniami na spotkanie w dniu 17.09.2010r. z Wilson’em Kosmei Kipketer’em. Naszą delegację sportową stanowili: Karolina Ciesielska, Anna Czyżewska, Anna Sikorska, Szymon Strzelecki, Mateusz Madajczyk, Jakub Rewers, Jarosław Urbański.
   Wilson Kipketer to kenijski lekkoatleta, specjalizujący się w biegu na 800m, a od 1995r. reprezentant Danii. Dwukrotny uczestnik i medalista Igrzysk Olimpijskich. W biegach na 800 i 1000m. poprawiał w sumie siedem razy rekord świata. Od 13 sierpnia 1997r. aż do 22 sierpnia 2010r. był samodzielnym rekordzistą globu w biegu na 800m. Sportowiec 16 sierpnia 2005r. oficjalnie zakończył karierę.
   Podczas spotkania z młodymi sportowcami Kipketer wspominał swoją przygodę z bieganiem, pierwsze starty, porażki i zwycięstwa, omawiał technikę biegów średnich. Mówił o trudach treningu sportowego, które wyniosły go na szczyty sławy sportowej. Obecnie jest ambasadorem Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkiej Atletyki. Zapraszamy do galerii na relację ze spotkania.