Sukcesem rozpoczęłyśmy nowy rok szkolny

Utworzono dnia 21.11.2019

W ubiegłym roku szkolnym brałyśmy udział w Ogólnopolskim konkursie historycznym zorganizowanym z okazji 100-lecia Związku Strzeleckiego pn: „Gdy pierwsza Kadrowa na wojenkę rusza – Polacy na drodze do niepodległości”. Przystąpiliśmy do kategorii historycznej, tej trudniejszej i już w czerwcu cieszyłyśmy się z naszego sukcesu gdyż my (Marzena Pielka i Michalina Waszkiewicz) zajęłyśmy pierwsze miejsce, a nasze młodsze koleżanki – Sara Cieślak i Justyna Dalasińska trzecie.

Uroczysta Gala konkursowa, na którą jako laureatki oraz nasz nauczyciel historii i pan dyrektor otrzymałyśmy zaproszenie, planowana była na czerwiec, lecz z powodu powodzi uroczystość została przesunięta na trzeciego września. Dzięki pomocy finansowej otrzymanej od Zarządu Kujawskiego Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie Kujawskim, za którą jesteśmy ogromnie wdzięczne i pięknie dziękujemy, miałyśmy możliwość pojechania do Radomia i uczestniczenia w uroczystości i świętowania sukcesu. W podróż wyruszyłyśmy o godzinie 5.30 i po pięciu godzinach jazdy dotarłyśmy na miejsce. Na początku obejrzałyśmy wystawę prac nadesłanych na konkurs (a wpłynęło ich ponad 350). Uroczystość rozpoczęła się od przemówień Komendanta Związku Strzeleckiego i prezydenta Radomia. Następnie wręczono okolicznościowe medale kombatantom i sponsorom konkursu, po czym nastąpiła część artystyczna, podczas której usłyszeliśmy kilka wierszy jednego z laureatów konkursu oraz obejrzeliśmy wzruszające okolicznościowe przedstawienie w wykonaniu krakowskiego teatru ADALEX. Ostatnim, ale dla nas bardzo miłym punktem programu było wręczenie nagród laureatom. Otrzymałyśmy książki, które wręczył nam osobiście pan poseł Marek Suski, z którym mogliśmy porozmawiać o nas, o naszej szkole i miejscowości, w której mieszkamy. Po oficjalnej części uroczystości nastąpił poczęstunek, a była to wojskowa grochówka, a dla nas okazja dozrobienia sobie wspólnych zdjęć z posłami, których do tej pory mogliśmy oglądać tylko na ekranach telewizorów. Marzena Pielka i Michalina Waszkiewicz.