Targi szkół w naszym Gimnazjum

Utworzono dnia 29.11.2019

19 kwietnia 2011r. spotkaliśmy się po raz czwarty na targach szkół i zawodów w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Bądkowie. Od 2008r. targi są organizowane dla uczniów klas trzecich, liczących obecnie 50 osób.

Rok w rok gościmy Zespół Szkół i Rolniczne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Starym Brześciu, Zespół Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego Aleksandrów Kuj i Zespół Szkół Nr 2 im. mjra Hubala Dobrzańskiego w Aleksandrowie Kuj. Po raz pierwszy przybyli przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kuj.

Włocławskie szkoły ponadgimnazjalne odwiedziliśmy na targach w Hali Mistrzów w marcu, które do nas już nie zapraszaliśmy. Młodzież mogła skorzystać jeszcze z konsultacji i porad doradcy zawodowego, pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Mogliśmy również poznać przedstawicieli różnych zawodów: urzędnika, policjanta, strażaka, farmaceutę, pracownika socjalnego, lekarza, pielęgniarkę, psychologa, bankowca, konsultanta d.s. zdrowia i urody.

Opowiadali oni o swojej pracy, oraz jaką drogę trzeba pokonać, aby zdobyć kwalifikacje danego zawodu. Dużym zainteresowaniem cieszył się policjant Powiatowej Komendy w Aleksandrowie Kuj. Dziewczyny chętnie badały kondycję swojej cery, dowiedziały się też jak pielęgnować skórę twarzy. Pani z banku częstowała słodyczami i gadżetami firmowymi. Szkoły również dostarczyły nam sporo wrażeń: rozdawali ulotki i słodkości. Szkoła ze Starego Brześcia umiliła nam czas swoją prezentacją i przedstawieniem wielkanocnym, czyli jak na Kujawach obchodzono święta wielkanocne. W rytmach akordeonowych melodii pokazali, że mimo iż są szkołą nowoczesną, nadal dbają o dawne tradycje kujawskie.