Warszawa z Einsteinem

Utworzono dnia 29.11.2019

Kolejny raz mogliśmy się przekonać że uczestnictwo w zajęciach dodatkowych po prostu się opłaca.

(…)Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;

Łam, czego rozum nie złamie: (…) A. Mickiewicz „Oda do młodości”

Tak w wielkim skrócie można by opisać naszą dwudniową wycieczkę do Warszawy a może …, tylko bardziej atrakcyjną formę zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Po drodze zwiedziliśmy tamę we Włocławku, a w Płocku uzupełniliśmy kilokalorie. W stolicy gościliśmy w Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Nauki Kopernik pełnym niezwykłych zabawek. Byliśmy także przed Pałacem Prezydenckim, Belwederem, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów przy Grobie Nieznanego Żołnierza, oraz Pomniku Małego Powstańca. Wiemy również, że w czasie II wojny światowej w Warszawie były dwa powstania. Widzieliśmy jeden z nielicznych mostów wantowych w Polsce, a także budowany właśnie stadion narodowy. Był również czas na spacer po Łazienkach Królewskich, gdzie spotkaliśmy przesympatyczną wiewiórę.

Nie musicie nam wierzyć na słowo. Zobaczcie zdjęcia i filmiki.

Co się stanie z wodą w naczyniu gdy zadziała siła odśrodkowa? Na pewno to znacie. Film 1

W jaki sposób wytworzyć periodyczne zaburzenie ośrodka materialnego rozchodzące się w przestrzeni ze skończoną prędkością? Film 2

Jaki chochlik ciągnie skrzydła do góry? Film 3

Czy suchy lód umie tańczyć walca? Film 4

MY już znamy odpowiedzi na te pytania a WY?