Zdolnych i ambitnych mamy gimnazjalistów

Utworzono dnia 29.11.2019

14 kwietnia w Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku były Drzwi otwarte dla uczniów zainteresowanych kontynuacją nauki po ukończeniu gimnazjum. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jednym z punktów dnia promocji LZK, zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów zorganizowanych przez liceum. III miejsce w VI Konkursie Matematycznym „LICZ ZGADUJ KOMBINUJ” zdobyła uczennica klasy IIIb – Marta Pinińska. (podopieczna gimnazjalnego matematyka – Andrzeja Kuczyńskiego). Konkurs odbywał się w kilku etapach i objęty był honorowym patronatem prof. nzw. dr. hab. Andrzeja Fryszkowskiego.

Zwycięzcą konkursu historycznego „Ziemia Kujawska - Małą Ojczyzną”, w kategorii prace literacko-plastyczne został uczeń klasy IIa – Grzegorz Wasielewski. (tu wspierał go historyk – Józef Nowakowski). Warto dodać, że praca konkursowa Grzegorza, opisująca genealogiczne i historyczne dzieje jego rodziny, jest wynikiem jego kilkuletnich genealogicznych poszukiwań w archiwach i księgach parafialnych, w wyniku czego drzewo genealogiczne przez niego tworzone sięga już do początków XIX wieku. Jednym słowem – zdolnych i ambitnych mamy gimnazjalistów, a dzięki ich sukcesom, wielu organizatorów konkursów dowiaduje się gdzie leży Bądkowo. (JN)