Jesteśmy w finale

Utworzono dnia 26.11.2019

Dnia 30 kwietnia 2012  o godzine 22:39 dotarł do nas e-mail następującej treści:

Szanowni Państwo,

Zakończył się I etap konkursu dla gimnazjalistów „Dumni z dziedzictwa”. Blisko 1000 uczniów klas gimnazjalnych próbowało odpowiedzieć na pytanie „dlaczego powinniśmy być dumni z dziedzictwa narodowego?” za pomocą projektów plastycznych. Na konkurs wpłynęło 95 prac, 10-cio osobowych delegacji z 60 miejscowości. W kwietniu br. Jury wyłoniło zwycięzców.

Niezmiernie miło nam poinformować, że do finału konkursu przeszły prace stworzone przez uczniów:

1.       Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Czesława Niemena w Świebodzinie. Praca: wielka księga składająca się z 52 prac plastycznych pogrupowanych w 4 bloki tematyczne: 1) światowe dziedzictwo UNESCO w Polsce 2) dziedzictwo kulturowe w woj. lubuskim 3) zabytki kultury polskiej 4) skarby malarstwa polskiego.
2.       Gimnazjum w Jeżewie. Praca: album plastyczno-fotograficzny pt. „Z naszym dziedzictwem do Europy" opisujący działania uczniów w ramach konkursu. Całość pracy to album i wykonana w drewnie płaskorzeźba.
3.       Miejskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim. Praca: gra planszowa „Dumni z dziedzictwa”.
4.       Gimnazjum im. Władysława Reymonta w Bądkowie. Praca: haft krzyżykowy, składający się z 42 840 krzyżyków. Widok Łazienek z postaciami nauczyciela historii i jego 5-letniej wnuczki.  Tytuł: „Bo widzisz wnusiu, to było tak…”
5.       Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie. Praca: witraż wykonany z kolorowej bibuły. Inspiracją dla gimnazjalistów była twórczość Fryderyka Chopina.
 W skład Jury weszli przedstawiciele świata nauki i sztuki:
Tadeusz Zielniewicz – historyk sztuki i konserwator zabytków architektury, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie,
Michał Batory– jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich plakacistów,
Leszek Mądzik - scenograf i reżyser teatralny, profesor sztuk plastycznych, wykładowca w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu,
Tomasz Tomaszewski - fotografik, twórca wielu fotografii prasowych, wykładowca w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech,
Łukasz Tomkiewicz – przedstawiciel z ramienia Enea S.A. (organizator konkursu), pasjonat sztuki, grafiki komputerowej i fotografii.

Więcej informacji na stronie www.dumnizdziedzictwa.pl w zakładce aktualności 2012 lub Konkurs oraz na Facebook/ Dumni z dziedzictwa https://www.facebook.com/Dumni.z.Dziedzictwa

W imieniu organizatorów oraz patronów konkursu składamy wszystkim autorom prac oraz nauczycielem/ koordynatorom z ramienia placówek serdeczne podziękowania za zaangażowanie i poświęcony czas!!!

Przypominamy!!! Wszystkie prace, zgłoszone do konkursu biorą udział w walce o Nagrodę Publiczności. Nadesłane zdjęcia prac zostały zamieszczone na profilu Facebook, programu Dumni z dziedzictwa. Użytkownicy portalu mogą głosować na wybrane projekty przyznając im tzw. LIKE’i do końca maja br. Projekt, który zdobędzie ich najwięcej, wygra dla szkoły Nagrodę Publiczności – telewizor plazmowy 42’’. Nagroda zostanie przyznana do 31 maja 2012 roku.

Wieeeeelkie gratulacje dla uczniów i ich opiekunów!