"Kobieta - puch marny?" - 28.03.2012r.

Utworzono dnia 26.11.2019

Zespół Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim był organizatorem IV Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy"Kobieta - puch marny?". W recytacji poezji i prozy poświęconej KOBIECIE wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie. Bezkonkurencyjna okazała się Kasia Goral zajmując I miejsce, a Adrian Kralski był II. Kasia recytowała "Wyjaśnienie" Zuzanny Ginczanki i "Listy" z "Dom dzienny, dom nocny" Olgi Tokarczuk. Adrian przedstawił tekst, którego autorem jest Charles Aznavour "Ja wbity w kąt" oraz "Pokocham ją siłą woli" z "Się" Edwarda Stachury. Dobór tekstów i ich interpretacja zachwyciły publiczność i jurorów z wdzięcznym komentarzem, iż słuchanie poezji w ICH wykonaniu to "prawdziwa poezja". Nasi laureaci zostali przygotowani przez nauczyciela Zdzisława Etynkowskiego.