Koniec wieńczy dzieło - nasze zakończyliśmy w Sadłużku

Utworzono dnia 15.11.2019

Za nami już trzecia i niestety ostatnia edycja projektu historycznego „Nie odejdą w niepamięć” z programu Równać szanse. Uroczyście projekt zakończyliśmy w sobotę, oddając do rąk mieszkańców naszą książkę – słownik biograficzny. Jednakże jak nasza projektowa tradycja nakazuje – zwieńczeniem każdej edycji był biwak podsumowujący nad jeziorem w Sadłużku. Tak było również i w tym roku.

W środę 19 czerwca około godziny 10, 25 uczestników projektu wraz z koordynatorem – Józefem Nowakowskim i partnerem projektu – Januszem Graczykiem wyruszyło do Sadłużka. Na miejscu zostaliśmy bardzo  ciepło i serdecznie przywitani w gospodarstwie agroturystycznym „Cichy Zakątek” przez panią Marylę Małecką. W czasie biwaku nie mogliśmy narzekać na pogodę, która wyjątkowo nam dopisała (a nawet dopiekła). Nic więc dziwnego, że przez kilka godzin moczyliśmy się w wodzie, pod bacznym okiem koordynatora odbywaliśmy przejażdżki rowerem wodnym po jeziorze, graliśmy w piłkę plażową i… opalaliśmy się. Ponieważ wypoczywaliśmy bardzo aktywnie, apetyty nam dopisywały. Zgodnie z biwakową  tradycją przy grillu dyżurował pan Graczyk i zadbał o nas jak zwykle doskonale.

Jednak wszystko co miłe, szybko się kończy – dlatego około 17 wsiedliśmy do autobusu i mocno „zarumienieni” wróciliśmy do domów. Odjeżdżając gorąco podziękowaliśmy gospodyni ośrodka za miłe przyjęcie, a na pożegnanie pan Nowakowski w naszym imieniu wręczył nasz słownik – to będzie miła niespodzianka, gdyż w słowniku znalazły się dwa biogramy krewnych pani Małeckiej. Na koniec naszej relacji musimy dodać, że atrakcji było tak dużo, że nie udało się po raz pierwszy od trzech dokonać podsumowania projektu, jego efektów widzianych z naszego punktu widzenia. To musimy jednak jeszcze zrobić, aby uznać projekt za zakończony i… pomyśleć o czymś nowym po wakacjach.