Brawa dla naszych uczniów za doskonałe wyniki egzaminu gimnazjalnego!!!

Utworzono dnia 21.11.2019

Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego! Jest źle – dowiadujemy się z tytułu podsumowania i wstępnej oceny wyników tegorocznych egzaminów gimnazjalnych zamieszczonych na stronie Gazety Pomorskiej. Z redakcyjnego komentarza poznajemy osiągnięcia trzecioklasistów, którzy w kwietniu przystąpili do egzaminów pozwalających ocenić ich trzyletni edukacyjny wysiłek w szkołach naszego województwa. Dowiadujemy się, że „Fatalnie wypadła matematyka, słabo przedmioty przyrodnicze - kujawsko-pomorscy uczniowie nie popisali się na egzaminie. Uczniowie w Kujawsko-Pomorskiem z historii i wiedzy o społeczeństwie zdobywali średnio 58 proc. punktów, z polskiego - 65 proc, a z angielskiego na poziomie podstawowym - 64 proc. Bardzo słabo wypadła matematyka, gdzie średnia wyniosła 45 proc. punktów oraz przedmioty przyrodnicze - 50 proc. Wyniki dla kraju to odpowiednio: historia i wos - 59 proc., język polski - 68 proc., język angielski na poziomie podstawowym - 67 proc., matematyka - 47 proc., przedmioty przyrodnicze - 52 proc.

A jak na tle województwa i kraju wypadli nasi gimnazjaliści? Kolejny rok z rzędu bardzo dobrze. Wystarczy porównać o ile procent więcej od wyników nie tylko województwa, ale również kraju wypracowali przez ostatnie 3 lata nasi gimnazjaliści. Z języka polskiego – 69,9%, z historii i wos – 63,5%, z matematyki wręcz rewelacyjnie – 54,5% i z przedmiotów przyrodniczych (fizyka, biologia, chemia i geografia)- 54,1%. Trochę słabiej poradzili sobie z językiem angielskim – uzyskując 60%.

Na ten doskonały wynik naszej szkoły zapracowali uczniowie i nauczyciele w licznych projektach i konkursach, dodatkowych zajęciach i próbnych egzaminach pozwalających nie tylko monitorować postępy w nauce, ale również zauważać niedostatki i niedociągnięcia oraz odkrywać i rozwijać uczniowskie zainteresowania i uzdolnienia. Gratulujemy tak dobrego rezultatu obecnym trzecioklasistom ich rodzicom i nauczycielom, a do drugoklasistów kierujemy przesłanie, aby godnie zastąpili absolwentów i w przyszłym roku postarali się o podobny wynik. (JN)