Sukces gonił sukces - brawa dla naszych gimnazjalistów

Utworzono dnia 20.11.2019

Tytuł w zasadzie już mówi wszystko. To był naprawdę wyjątkowy tydzień, bowiem nasi uczniowie uzyskali kilka znaczących sukcesów w różnych konkursach. W środę dowiedzieliśmy się, że Magda Mikołajewska i Monika Dalasińska zostały laureatkami Wojewódzkiego Tematycznego Konkursu Historycznego z cyklu Kujawsko-Pomorskim Szlakiem Historii pn. „Zabytki naszego regionu”. O randze konkursu świadczy to, że został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego i Kujawsko–Pomorskiego Kuratora Oświaty, a o jego trudności to, że Kapituła Konkursu nagradza każdorazowo tylko 3 prace konkursowe (do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się prace 37 uczniów). Które z trzech nagrodzonych miejsc zajęły nasze uczennice dowiemy się 30 maja, podczas Gali Konkursowej w Bydgoszczy. W Czwartek pięknie spisali się pierwszoklasiści: Weronika Więckowska i Daniel Lewandowski, którzy w Lubaniu, w Międzyszkolnym konkursie wiedzy o życiu „Świętego Jana Pawła II” uzyskali dwa pierwsze miejsca (Weronika I, a Daniel II). (Podziękowania dla mamy Weroniki i pana Graczyka za kilkugodzinną opiekę nad uczniami, podczas ich zmagań w Lubaniu!) Ale to nie wszystko, z czego mamy powody do dumy. Tego samego dnia nadeszła informacja z Warszawy, że Joasia Piotrowska - podopieczna pani Dondalskiej została laureatką Ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez PKOL, a po południu we Włocławku aż siedmioro podopiecznych naszych matematyków: Beaty Wesołowskiej i Andrzeja Kuczyńskiego we Włocławku odbierało nagrody za „Ligę zadaniową” – czyli cykl konkursów matematycznych. Dwoje uczniów pana Kuczyńskiego: Nowak Dominik i Joasia Piotrowska uzyskało wyróżnienia w Ogólnopolskim konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny.” Więcej informacji o laureatach i konkursach przeczytacie na naszej stronie niebawem – wielkie brawa dla uczniów oraz ich nauczycieli. (JN)