Trudne wybory trzecioklasistów

Utworzono dnia 20.11.2019

Właśnie nadszedł czas podjęcia przez nas decyzji związanej z wyborem drogi zawodowej. Decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, decyzji sięgającej swoimi skutkami w naszą przyszłość. Jest to trudne zadanie. Trafny wybór szkoły i zawodu będzie wyznacznikiem sukcesów zawodowych w dorosłym życiu, da nam to możliwość samorealizacji i zadowolenia.

6 maja 2014r. po raz siódmy w naszym gimnazjum zostały zorganizowane targi edukacyjne dla trzecioklasistów. Na początku oglądaliśmy prezentacje Zespołu Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzyńskiego ‘’Hubala’’ w Aleksandrowie Kujawskim, następnie Zespołu Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim, Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Ostatnia z wymienionych placówek zaprezentowała dwa filmy promujące swoje technikum. Na koniec odbył się pokaz kelnerski, do którego zaprosili uczniów naszej szkoły. Po części oficjalnej była możliwość konsultacji indywidualnej. Była to ciekawa forma zapoznania się z ofertami danych szkół. (trzecioklasistki)