Edukacyjne targi szkół

Utworzono dnia 07.11.2019

Dla tegorocznych trzecioklasistów naszego gimnazjum nadszedł czas podjęcia decyzji związanej z wyborem dalszej drogi kształcenia. Decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, sięgającej swoimi skutkami w przyszłość. Jest to trudne zadanie, gdyż trafny wybór szkoły i zawodu będzie wyznacznikiem sukcesów zawodowych w dorosłym życiu, dający możliwość zadowolenia i satysfakcji.

W związku z tym 29 kwietnia 2015r. po raz ósmy zostały zorganizowane edukacyjne targi szkół. Gościliśmy uczniów i nauczycieli z: Zespołu Szkół Nr 2 im. mjr H. Dobrzańskiego ,,Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim, Zespołu Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.

Przedstawiciele szkół na początku przedstawili swoje oferty na rok szkolny 2015/2016, prezentowali filmy promujące szkoły. Odbył się również pokaz kelnerski. Młodzież miała możliwość zadawania pytań na które z chęcią udzielono odpowiedzi.