Jak smakuje ekologiczny napój, sprawdzaliśmy w Ciechocinie

Utworzono dnia 07.11.2019

W środę, 6 maja, 60.osobowa grupa gimnazjalistów, realizująca od kilku miesięcy program przedsiębiorczości w projekcie edukacyjnym „Programy rozwojowe szansą dla Gimnazjalistów z Gminy Bądkowo” - uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Ciechocina. (W Fabiankach do naszej wycieczki dołączyła grupka uczniów z tamtejszego gimnazjum, realizująca podobny program.) Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie firmy BIO FOOD specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości soków owocowych, owocowo-warzywnych i soków z warzyw kiszonych oraz szerokiego asortymentu przetworów owocowo-warzywnych. (Wszystkie produkty tej firmy spełniają najwyższe kryteria żywności ekologicznej, o czym świadczy europejski znak widniejący na wszystkich ich produktach.) O historii zakładu, jego wyjątkowości na rynku produktów żywnościowych, kontrahentach i sukcesach na rynkach krajowych i międzynarodowych z dumą opowiadali nam panowie: Tadeusz Szynkiewicz oraz Emil i Roman Świniarscy. Na koniec tej sympatycznej wizyty odbyła się degustacja jednego z produktów – rzeczywiście pyszny i wiele na to wskazuje, że tego typy produkty od nowego roku szkolnego znajdą się w szkolnych sklepikach, ponieważ będzie zakaz sprzedaży słodyczy, chipsów i napojów słodzonych.

Dzięki temu, że projekt finansowany jest przez Unię Europejską w ramach EFS, Organizator zafundował nam nie tylko darmowy przewóz, ale również smakowity obiad w restauracji „Pokusa” – a potem syci i zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Bądkowa. Kierownikiem wycieczki był Józef Nowakowski, a opiekę nad tak liczną grupą młodzieży sprawowali Anita Przywitowska, Beata Wesołowska i Wioleta Niemczyk. (JN)