Joanna Wiśniewska - laureatką wojwódzkiego konkursu literackiego

Utworzono dnia 08.11.2019

1 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Dziennik małego powstania-dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944 r.” zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 24 w Toruniu i Szkołę Podstawową nr 7, Fundację Archiwum i Muzeum Pomorskie AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu , Instytut Historii i Archiwistyki UMK. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pan Piotr Całbecki.

Na uroczystość tę została zaproszona Joanna Wiśniewska z klasy Ia, która zajęła II miejsce w konkursie oraz opiekunka jej pracy, pani Halina Dondalska.

– To było ciekawa lekcja historii - zauważyła Asia po powrocie z Torunia. Na gali konkursowej zabrał bowiem głos uczestnik powstania, który pięknie opisał swą walkę o wolność ojczyzny. W przyszłym roku szkolnym nasza uczennica planuje również wziąć udział w tym ciekawym konkursie.