Konkursy matematyczne

Utworzono dnia 08.11.2019

Zbliża się koniec roku szkolnego, więc przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć naszych gimnazjalistów w konkursach matematycznych.

3 marca 29 uczniów wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Pangea, organizowanym przez Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula z Warszawy. Niestety, w tym roku żadnemu z uczestników naszej szkoły nie udało się dostać do ścisłego finału, który odbywa się w Warszawie.

19 marca 23 gimnazjalistów przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu ”Kangur Matematyczny”. Troje uczniów klasy II: Joanna Piotrowska, Magda Trawińska i Dominik Nowak otrzymało wyróżnienia. W roku szkolnym 2014/2015 sześcioro uczniów z klasy I i II przystapiło do „Ligi Zadaniowej”. Organizatorami tego konkursu są: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Wydział Matematyki i Informatyki UMK oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Po trzech etapach konkursu, które odbywały się w dniach 15.11.2014 r., 10.01.2015 r. i 28.03. 2015r. najlepszy wynik uzyskała uczennica Iza Danielewska (III miejsce) z klasy Ia oraz Joanna Piotrowska z klasy IIa (wyróżnienie). Iza 28 maja wraz z opiekunem uczestniczyła we Włocławku w uroczystym podsumowaniu tegorocznego konkursu. Otrzymała nagrodę książkową i dyplom.

Wszystkim, którzy wzięli udział w bieżącym roku szkolnym w matematycznych zmaganiach dziękujemy, gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. (AK)