Ola wywalczyła roczne stypendium naukowe

Utworzono dnia 08.11.2019

11 czerwca 2015r. dla Oli Salamońskiej, uczennicy klasy IIIb (już prawie absolwentki naszego gimnazjum), z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Dziś w stolicy, na Stadionie Narodowym, miało miejsce podsumowanie i oficjalne zakończenie projektu edukacyjnego „Na własne konto,” oraz uroczyste nagrodzenie laureatów. Co prawda nasza gimnazjalna drużyna nie znalazła się w gronie zwycięzców zespołowych, za to Ola za udział w konkursie na najlepszy artykuł ekonomiczny otrzymała roczne stypendium naukowe w wysokości 1500 zł, które począwszy od września w comiesięcznych ratach będzie wpływać na jej konto.

Praca Oli „Lepiej pracować na własne konto, niż traktować rodziców jak bankomat” zasłużyła w ogólnopolskiej rywalizacji na I miejsce – wielkie brawa dla Oli i opiekuna tego projektu, za inspirację. Z pewnością dodatkową miłą pamiątką będzie również specjalne wydanie gazety „Łyk biznesu” z pracami 5 laureatek – niebawem otrzymają je wszyscy uczniowie ze 101 szkół uczestniczących w III edycji tego projektu. Uroczystość nagrodzenia laureatów poprzedziło zwiedzenie Stadionu będące nie tylko popatrzeniem na murawę z trybun, ale mogliśmy zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla kibiców. Będąc w szatni naszej reprezentacji Ola skorzystała z okazji i przymierzyła nawet koszulkę Lewandowskiego (choć jej piłkarskim idolem nie jest On, tylko Ronaldo). W radosnych nastrojach, w przeświadczeniu, że warto stawiać na przedsiębiorczość, wróciliśmy do Bądkowa. (JN)