Sukcesy w Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursach

Utworzono dnia 07.11.2019

Coraz więcej uczennic próbuje swych sił w tworzeniu własnych utworów poetyckich. Cztery nasze gimnazjalistki wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Odkrywamy Talenty Przyszłości” w Warszawie. Jedna z nich – Anita Pietrzak z kl. IIb znalazła się w finale i zdobyła wyróżnienie za wiersz „Bez powrotu”.

Kolejną miłą wiadomość otrzymaliśmy ze Słupska. Joasia Piotrowska znalazła się w gronie laureatów XXXI Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej im. Wandy Chotomskiej. Na konkurs ten nadesłano 6138 zestawów wierszy i opowiadań z 487 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy. Cieszy nas więc, że zauważono pracę Asi: „Z pamiętnika euroseniorki”. Uroczyste wręczenie nagród, na które zaproszono uczennicę, odbędzie się 25 maja w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Gratulujemy uczennicom i ich polonistce, pani Halinie Dondalskiej, która przygotowywała dziewczęta do konkursu.(JG)