Uczciliśmy rocznicę Majowej Konstytucji

Utworzono dnia 07.11.2019

30 kwietnia, przed udaniem się nas wszystkich na „majówkowy” wypoczynek, przedstawiliśmy społeczności szkolnej okolicznościową inscenizację poświęconą 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Nasi gimnazjalni artyści przypomnieli okoliczności, w jakich po I rozbiorze Polski Konstytucja się rodziła, jak wielkie nadzieje wiązano z wprowadzanymi przez nią zmianami ustrojowymi i dlaczego te nadzieje z naszej i sąsiadów winy się nie spełniły. Historyczny komentarz był przeplatany słowami poezji i patriotycznych pieśni. Występ młodzieży kończył się przypomnieniem o wywieszeniu naszych narodowych barw w Dniu Flagi a 3 maja obecnością w Mszy Św. za Ojczyznę oraz obejrzeniem patriotycznej inscenizacji przygotowanej przez uczniów bądkowskiej podstawówki w GOK-u. (JN)