Zakończyliśmy projekt "Na własne konto."

Utworzono dnia 07.11.2019

7 maja zakończyliśmy wspólny gminno-gimnazjalny, ogólnopolski projekt edukacyjny z zakresu przedsiębiorczości „Na własne konto”. Ponieważ partnerem i niejako „zleceniodawcą” projektu był Urząd Gminy – dlatego oficjalne zakończenie miało miejsce w Urzędzie. Pan Ryszard Stępkowski –Wójt Gminy, Pani Aleksandra Hofman – Skarbnik Gminy oraz pani Beata Wyborska – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pogratulowali koordynatorowi – Józefowi Nowakowskiemu i 22 uczniom wytrwałości i projektowych efektów oraz wręczyli uczestnikom projektu specjalne Certyfikaty, a najaktywniejszym uczennicom: Katarzynie Ulczyckiej, Martynie Pawlak i Natalii Zarembie – nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora. Warto przypomnieć, że - I etap (edukacyjny) zakończyliśmy w ferie. II etap – praktyczny, realizowaliśmy od 7 marca do 25 kwietnia. Odbyliśmy 7 sobotnich spotkań „roboczych”, podczas których wiedzę z I etapu musieliśmy wypróbować w praktyce. Nasze zadanie polegało na stworzeniu od podstaw, czyli krok po kroku od pomysłu do stworzenia Szkolnej Spółdzielni, tworząc po drodze Statut, biznesplan, badanie rynku, symulacje działalności gospodarczej i na koniec spot reklamowy. Naszą Spółdzielnię nazwaliśmy przewrotnie „Zdrufko” – a jej działalność dostosowaliśmy do nowych wymogów, jakie od września będą obowiązywały w szkołach – czyli przygotowaliśmy ofertę „zdrowej żywności”. 30 kwietnia całą dokumentację wytworzoną w II etapie przesłaliśmy do Warszawy – gdzie specjalna komisja dokona oceny efektów pracy 101 zespołów. Czy znajdziemy się w gronie 5 Finalistów przekonamy się za kilka dni. Ponieważ trwa facebookowe głosowanie na spot reklamowy – a do wygrania jest 2000 zł na zakup sprzętu elektronicznego – zwracamy się z wielka prośbą o głosowanie na nasz spot: (JN)

Jeśli tylko masz facebook'a,

możesz punktów nam nastukać!

Jak to zrobić?

Zaloguj się na facebook'a

Kliknij na link

Nad filmem kliknij GŁOSUJ