Znakomicie poznały Ojcowiznę...

Utworzono dnia 07.11.2019

W piątek, 27 marca w Urzędzie Miasta Włocławek odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Dużym, ale miłym zaskoczeniem był fakt, że Monika Dalasińska i Magdalena Baryza zajęły dwa równorzędne II miejsca w kategorii prac multimedialnych. Natomiast Katarzyna Ulczycka, Martyna Pawlak i Weronika Kwiatkowska uplasowały się na I miejscu w kategorii pisemnych prac zespołowych. Opiekunem nagrodzonych prac był Pan Józef Nowakowski. Sukces był tym większy, że nasza szkoła brała udział w tym konkursie po raz pierwszy, co podkreślili Organizatorzy. A to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ praca konkursowa dziewczyn „Siedem wieków dziejów kościoła i parafii w Bądkowie” zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Na wyniki ogólnopolskiej rywalizacji poczekamy kilka tygodni. (M. Pawlak)