Czy taka będzie szkoła przyszłości

Utworzono dnia 12.11.2019

Współczesna szkoła, to nie tylko kreda i tablica, ale przede wszystkim korzystanie z nowoczesnych, elektronicznych środków dydaktycznych. Do tej pory realizując projekty edukacyjne z przedsiębiorczości czy informatyki, od kilku lat korzystaliśmy z różnych form e-learningu, a nasi uczniowie z powodzeniem potrafili z tej elektronicznej propozycji zdobywania wiedzy korzystać. W najbliższą środę (9 marca) idziemy o krok dalej –, dzięki przystąpieniu do projektu „Młodzi przedsiębiorczy” i zaproszeniu skierowanym do nas przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, będziemy mogli po raz pierwszy w dziejach naszej szkoły uczestniczyć w lekcji online. Interaktywne spotkanie odbędzie się przez platformę ClickMeeting (to oparta o przeglądarkę internetową platforma do spotkań, prezentacji i webinarów) http://www.clickmeeting.pl/ i nosi nazwę: „Lekcja online: Prawa konsumenta - Radomyśl i Bądkowo”. Nasze interaktywne spotkanie poprowadzi ekspertka Monika Bielicka, prawniczka z Federacji Konsumenta. Na początek uczniowie obu zaproszonych szkół obejrzą multimedialną prezentację i wysłuchają wykładu. Uczniowie w każdym momencie lekcji nie tylko będą widzieć na ekranie osobę prowadzącą lekcję, ale również będą mogli zadawać pytania (pisząc lub zabierając głos).

Jesteśmy ogromne ciekawi jak taka formuła lekcji się spodoba naszym uczniom i czy taka może być przyszłość szkoły. Zapytamy o to po zajęciach i postaramy się najciekawsze wypowiedzi zamieścić na naszej stronie. Zachęcamy też do odwiedzin na stronach internetowych naszych partnerów – Centrum Edukacji Obywatelskiej i uczniów z Zespołu Oświatowego w Radomyśli. (JG & JN)