Konkurs matematyczny

Utworzono dnia 12.11.2019

W dniu 16 lutego Gimnazjum w Lubrańcu już po raz dziesiąty zorganizowało konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 5 okolicznych szkół gimnazjalnych-łącznie 42 uczniów. Ośmioro uczniów – tęgich, matematycznych głów z naszej szkoły wzięło udział w tych zmaganiach.

Uczniowie przez 90 minut rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne, czyli- mnożyli, dodawali, potęgowali odejmowali i... niektórzy z nich zostali za swoją pracę nagrodzeni: W kategorii: klas pierwszych – III miejsce zajęła Marlena Biernacka; klas drugich – II miejsce Iza Danielewska.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy różnego rodzaju gadżety. Gratulujemy nagrodzonym, a wszystkim uczestnikom dziękujemy. Kolejne zmagania matematyczne już 3 i 17 marca. Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalnych matematyków!!!

Uczestnicy wyjazdu do Lubrańca dziękują Rodzicom: p. Markowi Figasowi i p. Krzysztofowi Piotrowskiemu, którzy bezinteresownie zawieźli uczniów i opiekuna na konkurs.