Pięknie w Toruniu spisały się nasze historyczki

Utworzono dnia 12.11.2019

Znamy już wyniki finałowych eliminacji Wojewódzkiego Konkursu z Historii, w którym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Helena Podlewska z klasy IIIa i Karina Cichowlas z klasy IIc. Aby uzyskać tytuł Laureata należało uzyskać 80% możliwych do zdobycia punktów, a było ich aż 180 na 18 stronach testu. Helenka uzyskała 162 punkty 90%), - a to najlepszy wynik wśród 119 finalistów z naszego województwa. Tytuł Laureata zwalnia Helenkę z egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie, gwarantuje jej najwyższe oceny z tych przedmiotów oraz pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez siebie szkoły. Tym samym Helenka dołączyła do drugiego zwolnionego z tego egzaminu, Daniela Lewandowskiego, który już w II klasie taki przywilej wywalczył. Na bardzo duże słowa uznania zasłużyła również Karina (podopieczna p. Beaty Wyborskiej), bowiem uzyskała 77%, zatem do pełni szczęścia zabrakło jej bardzo mało, a przecież musiała nadrobić materiał z klasy trzeciej. Swój udział w zmaganiach historyków zakończyła z zaszczytnym tytułem Finalisty. Gratulacje dla obu naszych dziewczyn. (JN)