Rower już trafił do Kariny

Utworzono dnia 12.11.2019

W środę 17 lutego byliśmy uczestnikami bardzo miłej dla uczniów naszego gimnazjum uroczystości w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Toruniu, w Gali podsumowującej etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu o Wielkich Polakach. Bohaterem tegorocznej, czwartej edycji konkursu jest Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński. Nasi uczniowie usłyszeli pod swoim adresem wiele miłych słów od organizatorów konkursu, bowiem spisali się naprawdę wspaniale. Do finału wojewódzkiego, w którym powalczą o wycieczkę do Rzymu i górskie rowery zakwalifikowało się aż 7 naszych. Trzy pierwsze miejsca w rejonie toruńskim zajęli nasi uczniowie: Karina Cichowlas, Igor Deptulski i Weronika Więckowska. IV miejsce wywalczyła gimnazjalistka z Konecka (nasz powiat gorą!) ale na V znów była nasza uczennica – Iza Danielewska. Ola Niemczyk była IX, Andżelika Świercz XII a Marlena Biernacka XVII. Karina jako zwyciężczyni etapu rejonowego odebrała rower górski, cała nasza trójka dodatkowo albumy ufundowane przez KPCEN w Toruniu. 3 marca nasza reprezentacja powalczy w Finale wojewódzkim – marzy nam się powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu, czyli wycieczka i kolejne 3 rowery, choć mamy świadomość, że nie będzie to łatwe – zatem trzymanie kciuków za sukces będzie bardzo potrzebne. (JN)