Świetnie znają swoją małą Ojczyznę, dlatego z Włocławka wrócili z nagrodami

Utworzono dnia 12.11.2019

Czwartek 17 marca okazał się wyjątkowym dniem dla naszych gimnazjalnych miłośników historii. W tym samym czasie, gdy część z nich odbierała gratulacje w Górsku, w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku miało miejsce podsumowanie etapu oddziałowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Poznajemy Ojcowiznę.” W gronie laureatów znalazło się 9 naszych uczniów, ale tylko 4 uczestniczyło w ogłoszeniu wyników, bowiem pozostali świętowali sukcesy w Górsku. I miejsce w kategorii prac pisemnych otrzymały Karina Cichowlas i Iza Danielewska. W kategorii prezentacji multimedialnych nagrodę za II miejsce odebrały Helena Podlewska i Joasia Piotrowska. Dwa III miejsca przypadły Igorowi Deptulskiemu oraz Marlenie Biernackiej i Angelice Świercz. Nagrody za IV miejsce odebrały osobiście Kinga Pawlak i Natalia Wilińska. Przed naszymi uczniami teraz miesiąc oczekiwania na wyniki etapu wojewódzkiego – trzymajmy kciuki za pomyślne jego przejście i… zakwalifikowanie się do etapu centralnego. Gratulacje dla uczniów za wyniki, a rodzicom – panom: Krzysztofowi Piotrowskiemu i Piotrowi Pawlakowi, składam serdeczne podziękowanie za dowiezienie uczennic na tę uroczystość. (JN)