Targi szkół i zawodów

Utworzono dnia 12.11.2019

W dniu 15.03.2016r. w naszej szkole zorganizowane zostały targi szkół i zawodów. Odbywają się one co roku od 10 lat, w mniejszym bądź większym gronie, dla uczniów klas trzecich naszego gimnazjum. Przyjechało 9 szkół średnich: Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku, Zespół Szkół i Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce, Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim, Zespół Szkół i Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu, IV LO im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku, Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku, Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku, Zespół Szkół nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim i Zespół Szkół nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim. Oprócz nauczycieli reprezentujących dane szkoły przybyli też uczniowie często będący absolwentami naszego gimnazjum. Zawitali do nas również zaproszeni goście: lekarz tutejszej przychodni, wojskowy, który opowiedział o swoim trudnym zawodzie i funkcjonariusze policji.

Na początku pani pedagog przywitała wszystkich zebranych, następnie szkoły przedstawiły swoje oferty, zachęcały uczniów słodkim poczęstunkiem, rozdawane były ulotki i wyświetlano prezentacje multimedialne. Po zaprezentowaniu się wszystkich szkół był czas na konsultacje indywidualne. Mieliśmy możliwość zapytania się o kierunki kształcenia ponadgimnazalnego, zajęcia dodatkowe jak i o kadrę nauczycielską. Targi przebiegały w miłej atmosferze. (J.P.)