Toruń zdobyty, rower wywalczony

Utworzono dnia 08.11.2019

Bohaterem tegorocznej, już IV edycji Wojewódzkiego interdyscyplinarnego konkursu z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” został Prymas Tysiąclecia - Stefan Wyszyński - na tle historii polskiego Kościoła i historii Polski w latach 1901-1981.

W tym konkursie uczestniczymy od samego początku i to z powodzeniem. Wczoraj (4 lutego) w Toruniu 11 naszych uczniów przystąpiło do eliminacji rejonowych. Podobnie jak rok temu, gdy nasi uczniowie najliczniej przebrnęli etap rejonowy, wczoraj 7 powtórzyło ten sukces, ale po raz pierwszy to nasi uczniowie zajęli 3 pierwsze miejsca. A przejście tego etapu nie było łatwe, bowiem trzeba było uzyskać 75% możliwych do uzyskania punktów, (z 60 uczestników do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko 24). I miejsce zdobyła Karina Cichowlas (91 pkt), II Igor Deptulski (89 pkt) a III – ubiegłoroczna zwyciężczyni wojewódzkiego Finału – Weronika Więckowska (87pkt). Do Finału zakwalifikowały się jeszcze Iza Danielewska (84 pkt), Aleksandra Niemczyk (81 pkt) Angelika Świercz (79 pkt) i Marlena Biernacka (77 pkt). Za miesiąc, 4 marca w Finale nasi uczniowie powalczą nie tylko o tytuł Laureata (trzeba zdobyć 80% punktów) ale o cenne nagrody – Wycieczkę do Rzymu i rowery górskie. Miło nam dodać, że pierwszy z tych rowerów 17 lutego Karina otrzyma podczas uroczystego podsumowania II etapu w Toruniu. Pragnę podziękować rodzicom: panom Dariuszowi Kuropatwińskiemu, Romanowi Więckowskiemu i Tomaszowi Biernackiemu za pomoc w dowiezieniu uczniów do Torunia. (JN)