"Twoja postać ..."

Utworzono dnia 12.11.2019

W Dniu Kobiet zaprosiliśmy nasze Panie i Koleżanki na koncert – konkurs poezji i piosenki Marka Grechuty, piosenkarza, poety, kompozytora, muzyka, malarza i architekta.

W tym roku przypada 10 rocznica śmierci artysty. Tym spotkaniem pragnęliśmy przypomnieć piękną, bliską każdemu pokoleniu poezję i piosenki Marka Grechuty, a wraz z nimi ofiarować naszym Paniom i Koleżankom bukiet serdecznych życzeń.

Uczestnikami naszego konkursu – koncertu byli: Bartosz Praszyński w wierszu „Nie chodź dziewczyno do miasta”; Angelika Świercz, która zaprezentowała się w utworze „Gdzieś w nas”; Marlena Biernacka wykonała „Nie dokazuj miła…”; Usłyszeliśmy „Odkąd tylko jesteś ze mną” i Natalię Wilińską; Filozoficzny „Korowód” wykonała Marta Ciszek; Weronika Więckowska w utworze „Takiej miłości nam życzę”; Aleksandra Muchar, która zaśpiewała „Dni, których jeszcze nie znamy”; Daniel Lewandowski i „Pomarańcze i mandarynki”; Claudia Niewiadomska, Marta Haziak i Ola Niemczyk pytały w piosence o… „Dzikie wino”; Justyna Polak, z którą „Zrywaliśmy przybyłe tej nocy maliny”; Igor Deptulski wyśpiewał nasze mężczyzn życzenia… „Będziesz moją panią”.

Jurorkami koncertu – konkursu były nasze drogie Panie przyznając pierwsze miejsce (podobnie jak widownia) Igorowi Deptulskiemu, który dzisiaj własną interpretacją twórczości Marka Grechuty zasłużył na szczególne wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy tego świątecznego spotkania otrzymali pamiątkowe statuetki „Szkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Marka Grechuty”.

Na finał, raz jeszcze laureat dzisiejszego koncertu wraz z publicznością zaśpiewał „Będziesz moją panią”. Galeria zdjęć podkreśla i przypomina atmosferę tego uroczystego spotkania.