Z Górska wróciliśmy z rowerem i mnóstwem innych nagród

Utworzono dnia 12.11.2019

Uroczyste podsumowanie IV edycji Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu „O Wielkich Polakach” miało miejsce 17 marca w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. W Gali Podsumowującej naszą szkołę reprezentowało 5 Laureatów i 2 Finalistów, którzy z rąk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty oraz organizatorów i sponsorów Konkursu odebrali dyplomy, zaświadczenia laureatów oraz cenne nagrody. Weronika Więckowska, ubiegłoroczna zwyciężczyni, za III miejsce z Górska wróciła z kolejnym rowerem. Pozostali nasi Laureaci – Iza Danielewska (IV), Karina Cichowlas (V), Marlena Biernacka i Igor Deptulski oraz Finalistki – Ola Niemczyk i Angelika Świercz wrócili z nagrodami książkowymi i sprzętem elektronicznym. Specjalne wyróżnienie (album) otrzymał opiekun uczniów Józef Nowakowski, za liczne sukcesy uczniów w kolejnych edycjach tego Konkursu, a gratulacje dla szkoły za sukcesy uczniów odebrała pani Marietta Kapelińska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, towarzysząca uczniom w tej miłej uroczystości.

Po części oficjalnej uroczystości skorzystaliśmy z okolicznościowego poczęstunku i posileni wróciliśmy do Bądkowa. Za pomoc w dowiezieniu uczniów dziękujemy panu Romanowi Więckowskiemu, Jarosławowi Danielewskiemu i Arturowi Deptulskiemu. Gratulując sukcesu tegorocznym Laureatom – już zapraszamy do V edycji – której bohaterem będzie król Polski - Św. Jadwiga, - na tle dziejów Kościoła i Polski w czasach Jagiellonów. (JN)