Jak nie czytamy, jak czytamy

Utworzono dnia 13.11.2019

Dzieci, młodzież i nauczyciele naszego zespołu po raz pierwszy wzięli udział w tej ogólnopolskiej akcji, której głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści spotkali się na boisku szkolnym, aby wspólnie czytać książki. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie i podkreślenie znaczenia bibliotek szkolnych dla edukacji czytelniczej. Uczestnicy naszej akcji czytali fragmenty wybranych utworów literackich korzystając zarówno z tradycyjnych książek, jak i smartfonów czy tabletów. Utworzyli również napis: CZYTAMY, aby pokazać swoją czytelniczą aktywność i zainteresować innych tą akcją. (DS.)