Matematyczne sukcesy

Utworzono dnia 13.11.2019

W dniu 21.02.2017r. już po raz trzeci skorzystaliśmy z zaproszenia Zespołu Szkół w Lubrańcu i wybraliśmy się na X Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny. Do konkursu, który odbywał się w trzech kategoriach wiekowych, przystąpiło w tym roku 45 uczestników. Klasy pierwsze - 17 uczestników; Klasy drugie - 14 uczestników; Klasa trzecie - 14 uczestników - gimnazjalistów z 5 szkół.

Przez 90 minut uczniowie zmagali się z zestawem 5 zadań. Było nam bardzo miło, gdy okazało się, że na 9 nagrodzonych jest aż 5 uczniów naszego gimnazjum. Wśród uczniów klas pierwszych II miejsce zdobyła Oliwia Machalska, a III miejsce Julia Jabłońska. W kategorii klas drugich - II miejsce zajęła Natalia Wiśniewska, a wśród najstarszych gimnazjalistów wyróżniła się Iza Danielewska zajmując I miejsce oraz Karina Cichowlas - miejsce III.

Wszystkim naszym dziewczętom - Gimnazjalnym Matematyczkom gratulujemy!!! Jest nam miło, że chociaż częściowo mogliśmy przyczynić się do ich sukcesu. (B.W. i A.K.)